Іващенко Віталій Вадимович

iva (4)Доцент, кандидат технічних наук, Заслужений працівник культури України

Віталій Вадимович випускник кафедри 1960р, працював асистентом, закінчив аспірантуру, у 1966 році захистив дисертацію.

Читав курси «Основи професійної діяльності», «Обробка металів тиском» (для студентів Інженерно-фізичного факультету), «Штампування пластмас», “Технологія виробництва ковальсько-штампувального устаткування та штампового оснащення”, “Основи технології штампувального машинобудування”. Курс “Технологія гарячого штампування та конструювання штампів” читає і зараз.

Н а у к о в і     і н т е р е с и .

  1. Керівник наукових робіт з віброімпульсного формування виробів із порошкових матеріалів. Розроблена і впроваджена у виробництво технологія виготовлення високоякісних великогабаритних виробів із непластичних порошків.
  1. Керівник наукових робіт з технології ячеїстозаповненої кераміки. Розроблена і захищена патентами технологія виготовлення високоякісних керамічних виробів з ячеїстозаповненою структурою, що значно підвищує експлуатаційні властивості, різного призначення: будівельні матеріали, облицювальні плити, вогнетривкі матеріали, тепло- та звукоізолюючі матеріали, дорожня кераміка, матеріали для гідропоніки.

Віталій Іващенко автор 106 друкованих наукових робіт, дев’ять з яких надруковані за кордоном, в т.ч. чотири в США.

В. Іващенко – організатор (1959р.) і Художній керівник студентського комедійного Естрадного Театру Аматорів КПІ «ЕТА», драматург, режисер, актор. Театр “ЕТА” – лауреат усіх всесоюзних фестивалів аматорського мистецтва. У 1987 році йому, єдиному в Україні студентському театру, рішенням Міністерства культури України і Київського виконкому було надано статус державного театру-студії і п’ять років  (до 1992 року) він працював як професійний театр. За роботу в театрі В.Іващенка було тарифіковано як режисера і актора вищої категорії і йому присвоєне почесне звання Заслужений працівник культури України.

Зараз з театром працює доцент Євген Іващенко (молодший брат В.В.І). Театр ЕТА запрошує студентів до акторської групи без будь-яких екзаменів. Репетиції по понеділках і четвергах в 303-й аудиторії Центру культури і мистецтв, початок о 17-30. Детальніше з театром можна ознайомитись на його сайті: http://eta.kpi.ua.

З 1975 по 2004 рік Віталій Іващенко – тележурналіст. Автор і ведучий науково-популярних програм «Інформація і науково-технічний прогрес», «Наука і життя», «Телетехнотека» та освітньо-публіцистичних циклів «Запитуйте – відповідаємо» і «Закон є закон». Автор і виконавець поетичного телевізійного циклу (11 телепередач) «П’ять хвилин для душі». Він автор і ведучий двох документальних телефільмів: «Ніч народження Конституції» (1987р.), «Гордість України» (про Новокраматорський машинобудівний завод), а також кількох навчальних телефільмів з кодифікації українського цивільного права.

За успішну роботу на телебаченні нагороджений Дипломом Державного комітету Ради Міністрів Української РСР по телебаченню і радіомовленню (1975р) і Почесними грамотами Міністерства праці і соціальної політики (2002р) і Міністерства юстиції України (2004р).

Віталій Іващенко автор 15 поетичних збірок філософської і любовної лірики. Його книга вибраних поезій «Ми – українці!» на  Київському міжнародному книжковому ярмарку «Книжковий світ – 2007» була нагороджена спеціальним дипломом «За вагомий внесок у розвиток української поезії». Має власний поетичний сайт: viiv.co.ua”, де представлені усі книжки, які можна безкоштовно скачати. Там же в Ютюбі біля 20 годин відеопрезентацій книжок, поетичних телепередач, вистав театру ЕТА.

Віталій Іващенко – Голова Ради з питань культурно-мистецької діяльності НТУУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського» і член Комісії з питань етики та академічної чесності НТУУ «КПІ».

Email: vivashchenko@ukr.net.

Профіль в системі Інтелект: Іващенко Віталій Вадимович

Сайт поезії: viiv.co.ua. Сайт театру ЕТА: http://eta.kpi.ua/.

Методички:

  1. Іващенко В.В. Технологія гарячого штампування та конструювання штампів. Курс лекцій 144 стор., 2012 р.
  2. Іващенко В.В. Методичні вказівки до виконання лабораторних робіт з курсу «Технологія гарячого штампування та конструювання штампів».
  3. Іващенко В.В. Методичні вказівки до виконання курсового проекту з дисципліни «Технологія гарячого штампування та конструювання штампів». 2012 рік.
  4. Іващенко В.В. Методичні вказівки до практичних занять з курсу „Технологія гарячого штампування та конструювання штампів”. Для напряму підготовки 6.050502 Інженерна механіка Спеціальність 7(8).05.05.02.03 Обладнання та технології пластичного формування конструкцій машинобудування. 2013 рік.
  5. Стеблюк В.І.,Іващенко В.В., Маковей В. Методичні вказівки до виконання дипломного проекту для напрямку підготовки  6.050502 – Інженерна механіка зі спеціальності:7(8).05050203 Обладнання та технології пластичного формування конструкцій машинобудування. 2012 рік.
  6. Орлюк М.В., Іващенко В.В., Вишневський П.С. Методичні вказівки до виконання дипломного проекту бакалавра для студентів напряму підготовки 6.050502 Інженерна механіка фахівців майбутньої спеціальності 7.05050203/8.05050203 Обладнання та технології пластичного формування. конструкцій машинобудування. 2012 рік.

В.Іващенко. ТГШКШ, Методика лабораторних робіт 2012

В.Іващенко Методика курсового ТГШКШ, 2012

В.Iващенко. ТГШКШ. Конспект курсу. 2012